Web Sitesi Nedir ?

WEB SİTESİ NEDİR
WEB (World Wide Web), dünya çapında ağ demektir. Web sitesi çağın medyası olan internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim panosudur. Bilindiği üzere internet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde , firmanızın tanıtımını ya da kendiniz ile ilgili bilgilerin  çok daha büyük kitlelere hatta dünyaya sunulmasını en ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Bu nedenle web siteleri çağımızın en güçlü silahıdır.
Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler, firmanız ya da ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.
BİR WEB SİTESİ TASARIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
-Sayfalara çok yoğun içerik eklenmemeli.
-Ziyaretçileri fazla bekletmeyen, çabuk açılan sayfalar tercih edilmeli.
-Sayfalar konunun uzmanları tarafından hazırlanmalı.
-Arama motorlarında hedef kitlenin aradığı olası anahtar kelimeler analiz edilerek sitenin içeriğine uygun sözcükler yüklenmelidir. Bu nedenle Arama Motor Optimizasyonu(SEO) uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmeli.
-Sitede kesinlikle hatalı ya da çalışmayan linkler olmamalı (kırık link); web sitesindeki tüm sayfaların, resimlerin, fotoğrafların, interaktif dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı. Ve bunların baştan sona bütün kontrolleri mutlaka yapılmalıdır.
-Sayfa içerisindeki grafikler optimize edilmeli ve uygun formatlar seçilmeli.
-Gerekirse çok büyük boyutlu grafikler için sıkıştırma yöntemleri uygulanmalı ve ön izleme karekterleri oluşturulmalı.
-Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir navigasyon yapısı olmalı.
-Web sitesine değer katacak haber-duyuru, iletişim, sipariş ve benzeri formlar ile anket gibi eklentiler kullanılarak sitenin daha zengin görünmesi amaçlanmalı.
 

Web Sitesi Nedir
Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilecek Hususlar
Nitelikli Web Tasarımının firma İçin Avantajları
Görünür Olma
İletişim
Kendi Markanızı Yaratma Ve Geliştirme
Çevre Edinme
Kulaktan Kulağa Pazarlama