Web Sitesinin Avantajları
NİTELİKLİ BİR WEB TASARIMININ FİRMANIZ İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR
Profesyonel ellerde hazırlanmış bir web sitesi öncelikle firmanızın en iyi reklam aracı olacaktır. Çünkü kurumsal web siteniz ile çok sayıda kişiye ulaşma olanağı bulacak ve potansiyel müşteri sayınızı arttırabileceksiniz. Web siteniz sayesinde firmanızın ulaşılabilirliği artar ve müşterileriniz diledikleri zaman kurumunuz hakkında bilgi sahibi olma olanağını elde eder.
Web sitesi sahibi bir firma, hangi coğrafi bölgede olursa olsun tüm müşterilerine eşit uzaklıkta olma fırsatı yakalar. Bunlar dışında web siteniz size şu faydaları sağlayacaktır:

1-GÖRÜNÜR OLMA
Artık yemeğimizi bile internet üzerinden sipariş ettimiz bir dünyada yaşıyoruz. İster Nişantaşı'ının en güzel yerinde ofis açmış olun; ister Bodrum'da bir köyde yaşayın, insanlar sizi bulunduğunuz yerin sokaklarında değil, internet üzerinden arayacaktır. Bir web sitesi/blog ile daha fazla görünür olur, göz önünde olur, var olursunuz.
2-7/24 İLETİŞİM
 Siz, ofiste veya evde olmasanız bile; telefonunuz kapalı  olduğu ve hatta uykuda olduğunuz zamanlarda dahi ilgi duyan herkes sizin hakkınızda bilgi edinebilir. Müşteri adayınızın, ürün ve hizmetlerinizi incelemesini, günün hangi saati olursa olsun mail atarak size ulaşmasını kolaylaştırırsınız.
  3- KENDİ MARKANIZI YARATMA VE GELİŞTİRME
Profesyonel koç olarak bir marka haline daha kolay gelebilirsiniz. İster kendi kişisel markanızı öne çıkarın isterseniz kurduğunuz kişisel gelişim, eğitim, danışmanlık merkezinin markasını kullanacak olun web siteniz sayesinde markanızı hızlı bir şekilde geliştirip güçlendirirsiniz. 
 4-ÇEVRE EDİNME
Bir web sitenizin olması iş birliği yapabileceğiniz ve yeni ortaklıklar, arkadaşlıklar kurma ve geliştirme imkanı tanır. Çevrenizi daha kolay genişletirsiniz.
5- KULAKTAN KULAĞA PAZARLAMA 
 Sizden memnun kalan müşterinizin veya bir şekilde web sitenizi beğenen birisinin başkalarına da sizden söz etmesini kolaylaştırır. Oturduğu yerden sitenizi arkadaşlarıyla paylaşır. Bu o  kişinin sizin ne yaptığınızı anlayıp, beğenip başkasına anlatmasından çok daha hızlı işleyen yöntemdir. 
6-MÜŞTERİLERİNİZİ EĞİTME AMACI
Sizin bir koç vizyonu ile tam olarak hangi alanlarda çalıştığınızı ve istediğiniz herhangi bir konuda müşteri adaylarınızı eğitmenize olanak tanır. Her seferinde aynı konuları tekrar tekrar anlatmaktansa bir kez sitenize koyar ve ilgilenen kişilerin istedikleri konuları kolayca öğrenmesini sağlarsınız. Müşterilerinizin bilği ihtiyacını karşılarsınız.
 7-SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR İŞ VE GELİR
Hitap ettiğiniz hedef kitlenin ihtiyaçlarına cevap olabilen bir web sitesi veya bloğunuz varsa şu andaki danışanlarınızla çalışmalarınız bittiğinde "nereden müşteri bulacağım?" kaygısına düşmezsiniz. Çünkü webdeki varlığınız sayesinde sürekli yeni birileri sizi bulacak ve olası bir müşteri havuzunuz oluşacaktır. Bu da işinizin ve gelirinizin sürekliliği açısından hayati bir öneme sahiptir.
8-DÜŞÜK MALİYETLİ TANITIM VE PAZARLAMA
 Web siteniz; markanızı, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için daha ekonomik şekilde pazarlama ve tanıtım yapmanız için yüzlerce farklı yöntemi uygulayabilmenize imkan tanıyan bir  kaynaktır. Sosyal medyanın gücünü, işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz.
 9-GÜVEN VE İTİBAR KAZANMA
Görüşlerinizi, referanslarını aldığınız eğitimleri ve geçmişinizi merak edenlerin ilgisine ve ulaşımına açık tutarak güven ve itibarınızın temelini atmış olursunuz. Çalışmayı hedeflediğiniz kitlenin ihtiyaçlarına uygun içerikler üreterek olası müşterilerinizin güvenini kazanırsınız.
 10-SATIŞ ARACI
Hem offline ürün ve hizmetlerinizi(kitap, koçluk, eğitim v.s) hem de online ürün ve hizmetlerinizi (e-kitap, webinar, online eğitim, koçluk, site üyeliği vs.) satabilmeniz için bir platformunuz olur.
 11-MÜŞTERİLERİNİZİ DAHA YAKINDAN TANIM
Web siteniz ve blogunuz sayesinde müşterilerinizin kinler olduğunu çok daha iyi analiz edebilirsiniz. Bu da elbette onlar için en uygun ürün ve hizmetleri geliştirmenize yardım eder.
12-E-MAİL LİSTENİZİ BAŞLATMA VE GELİŞTİRME 
Bir web sitesi veya blog müşterilerinizle mail yoluyla iletişimde kalmak üzere mail adreslerini istemenize olanak sağlar. Sizden gerçekten haber almak isteyenlere faaliyetlerinizi bildirmek daha başarılı sonuçlar getirir.
13-ALANINIZDA OTORİTE
Bir web sitesi ve blog sahibi olmak size belirlediğiniz koçluk alanında otorite olma fırsatı sunar. Web siteniz, blogunuz sayesinde çok daha geniş kitlelere açılma, uzmanlığınızı ortaya koyma ve alanınızda hatırı sayılır bir otarite olmanıza imkan verir.