Antebim Web Tasarım

Web Hosting

 

HOSTİNG NEDİR?

İngilizce “hosting” kelimesi Türkçe’ye “ev sahipliği yapmak” veya “ağırlamak” gibi birçok farklı şekilde çevrilebilir. Fakat teknoloji dünyasındaki “hosting” kavramının Türkçe karşılığı “barındırma” veya “barındırma hizmeti” olarak geçiyor. İnternet sitenize ait verileri depolayan ve web kullanıcılarının ulaşabilmesini sağlayan bu bilgisayarlar web server bu verileri depolama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.
Hosting, kelime anlamı olarak, barındırma anlamına gelir. Yani herhangi bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların,resimlerin veya dosyaların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.
İnternette web sitesi yayınlamak için özel olarak üretilmiş, web omurgasına çabuk bağlantısı olan,binlerce kişiye aynı anda hizmet verebilecek bir sunucuda yayınlamak istediğiniz belgelerin depolanması gerekir.
Bu bilgisayarlar,  evinizde kullandığınız bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın web bağlantı hızı işlem için yetersiz kalacaktır. 
Bu sebepten dolayı web hosting ler 7/24 hızlı ve kesintisiz olarak cevap verilebilmesi için yapılandırılmış sistemler üzerinden yayınlanmaktadır.

 

Antebim web tasarım ajansı Hosting hizmeti verdiğimiz tüm sunucularımız Türk Telekom'a ait Gayrettepe veri merkezinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş kafesli alanda bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından toplam 2x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. Yedekli yurt içi Türk Telekom bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.

Antebim web tasarım ajansı, binden fazla müşterisine web hosting ve e-mail servisleri sunmaktadır.

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek sunuculardan oluşmaktadır. Donanım olarak HP Proline rack tipi kurumsal sunucular kullanmaktayız.

Sunucularımızın konfigürasyonu ; Intel E5 Çift İşlemci (toplam 12 Core), SAS Hard Diskler, 64 GB Ecc Registered Ram den oluşmaktadır.

Envanterimizde 3 adet aynı standart özelliklere sahip HP sunucu bulunmaktadır. Bu sunucular ile windows ve linux tabanlı hosting hizmetlerini kesintisiz ve en yüksek performans ile verebilmekteyiz. Network güvenlik donanımı olarak Juniper Netscreen model firewall kullanılmaktadır. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü kendimize aittir.

Sağlanan Hizmetler
Web Hosting
Kurumsal Hosting
E-ticaret Hosting

Kurumsal E-Mail Çözümleri
Web Mail Paneli
Anti-Virüs ve Anti-Spam Çözümleri
SSL Sertifikaları
Online Ödeme Çözümleri
Web İstatistik Raporlama